top of page
  • Naomi Levin

Rosh Hashanah 5783 ראש השנה תשפ"ג
ברוך דיין האמת

עלון זה מוקדש לזכרו של הרב ארוין (מתן) בירנבאום ז"ל הרב האהוב שלנו"


הוא השאיר לנו מורשת והזדמנות ללכת בעקבותיו:


"לחיות כל יום במלואו כי כל יום הוא מתנה" "להגיד דברים טובות בכל זדמנות"
מכתב מהנשיא


אני כותב לכם היום עם זיכרונות נעימים של הרב ארווין בירנבאום. לרב האהוב שלנו הייתה היכולת הפנומנלית לגרום לכל מי שבא איתו במגע להרגיש בנוח ובבית בנוכחותו.

הנוכחות הזו עדיין איתנו ולא נדרשים שינויים גדולים כדי לשמור על התחושה הזו בשלמותה. כל הדברים הקטנים והפשוטים הם שמנציחים את זה.

קחו למשל את הצעד הפשוט של חזרה להרגל של קבלת שבת פעם בחודש בבית הכנסת, עם ארוחה קלה לאחר מכן. עכשיו, כשהיא מתרחשת על בסיס חודשי, זה הפך כמעט כמו מפגש משפחתי לחגיגה או כבוד ספציפיים עם שיח טוב וזיכרונות.

קחו דוגמה נוספת, קידושים בשבת. לפני הקורונה היו עורכים שולחנות אכילה קלה ואחרי הברכה אנשים היו עומדים, אוכלים והולכים במהירות הביתה. הפעולה הפשוטה של ​​הוספת שולחנות וכסאות עודדה אנשים לשבת ולדבר כמה דקות נוספות והוסיפה לאווירה הנוחה והביתית.

בנוסף, עם חזרתם של מספר מבני הקהילה הרוסים שלנו, האווירה הביתית הזו בקידוש מאפשרת לכולנו הזדמנות לקיים אינטראקציה משותפת גם אם השפות שונות. דבר פשוט כמו לומר, "מה שלומך?", או "הכל בסדר כאן?", יוצר אווירה נוחה ומכילה.

אז, כפי שאתם רואים, הדברים הפשוטים הם שהופכים את הדברים לטובים יותר. התנדבות לעזור לשפר את תחושת המשפחה והבית היא משהו שכולנו צריכים לשאוף לעשות. אם אתם חושבים על זה, הצטרפו לקבוצה, הגיעו לאירועים, עזרו במהלך חגיגות החגים, ובכן, פשוט תגיעו. הפעולה הפשוטה של ​​הצגת נוכחות יעשה את כל ההבדל בבית הכנסת שלנו.

כך היה רוצה הרב בירנבאום. עושים את הדברים הפשוטים האלה כדי להביא את התחושה הזו של נוחות ובית לכולם בבית ישראל.

שנה טובה.

לארי הפנר, נשיא

כאשר מלכת אנגליה הלכה לעולמה, אזרחי ממלכתה קיבלו הודעה של מספר שעות בלבד על כך שבריאותה מתדרדרת. לא היה להם זמן להיפרד ממנה. בניגוד לזה, הדסה במודעות שלה הן לצורך הקהילה של בעלה להיפרד והן לשמחה שאהבתם יכולה להביא לבעלה, סיפרה לנו בזמן אמת שהיא חשה שהזמן מתקרב. אפשר לנו לכתוב איחולים וזכרונות טובים לפני שהיה מאוחר מדי לחלוק איתו את האיחולים והזיכרונות הטובים שלנו. זוהי רק דוגמה אחת קטנה ליכולת המיוחדת של משפחת בירנבאום להכניס אור לרגעים אפלים ולחלוק איחולים טובים בכל נסיבות.הציטוטים הבאים הם מתוך הודעות שנשלחו לרב בירנבאום באמצעות וואטסאפ בתגובה להודעה המפורסמת של הדסה, "הרב ארווין חולה מאוד עכשיו. אם תרצה לכתוב זכרונות ודברי הערכה שיש לך מהקשר שלך איתו מאז הפך לרב בית ישראל בשנת 1978, אקריא לו את הודעותיך כדי לנחם אותו. הדסה.


תמיד מיוחד להיות איתך ועם משפחתך. אתה שמה את קהילת בית ישראל על המפת של בתי הכנסת המסורתיים. החיוך שלך גרם לנו להרגיש טוב יותר... אדית גרפינקל קיבלת את פנינו בחום, כמו תמיד בכל פעם שהגענו. ואהבת להזכיר לי את השיר האיטלקי שאתה אוהב לשיר השיר, "אוונטי פופולו"... פעם שישבתי מאחוריך... שרתי את אדום עולם ואני זוכרת שהסתובבת בהערכה על השירה שלנו... מירל אנו מעריכים את השיחות שחלקנו, גם כשרק קצרות. מסירותך לקהילה תמיד הייתה מקור לעידוד אני ומשפחתי שולחים הרבה אהבה וכל כך הרבה הערכה על כל מה שעשית עבורנו ועבור כל מי שמכיר אותך. הרייט אנו מעריכים את השיחות שחלקנו, גם עלו שהיו קצרים ורק בדרך. מסירותך לקהילה תמיד הייתה מקור לעידוד. מאמציך למען קהילת דוברי אנגלית בנתניה מוערכים מאוד. אתה רב נפלאהרב ארוין, תודה על חוכמתך, עצותיך לאורך השנים, כשהיית בתפקיד רשמי וגם כשלא, על היד המושטת לכולם על החיבוקים והנשיקות שחילקת (לאחר בקשת רשות.). אנחנו ממשיכים להתפלל לרפואתך. אני וגדעון ובני משפחתי מאחלים לך רפואה שלמה ומהירהארוין היה עמוד הקהילה הזו... למדתי ממך הרבה. הדבר החשוב ביותר הוא לומר דברים טובים בכל רגע שיש לך משהו טוב להגיד

תודה
ומחברו ומעריציו בשערים

ארוין היקר, הדסה ומשפחת בירנבאום, ארוין היקר, אתה יודע, אבל אני אזכיר לך איזה תפקיד מיסיונר גדול מילאת ומשיך למלא. הרב ארוין , בחייהם של עולים מברית המועצות וממדינות חבר העמים! כמה תשומת לב הטיפול והחום ההורי שאתם נותנים העניקו לנו -עולים שהגיעו לבית כנסת ישראל ולבית חם לעולים, "שערים נתניה". בהודות גם לך, הרב ארוין . הרגשנו כמו ישראלים. התאהבת בישראל והייחודית שלנו, והחזרת רבים למסורות היהודיות. אתה הרב ארוין אדם מיוחד במינו, אדם בעל אות גדולה, פטריוט גדול של מדינת ישראל. אתה מורה נהדר וחבר טוב! אתה גם אגדה שבאמת השתתפת במסע אקסודס המפורסמת. כמה מקומות מדהימים בישראל ביקרנו איתך, הרב אירווין, ובזכותך! לילות בלתי נשכחים על האבנים העתיקות בכותל המערבי עם תפילות ערב תשע באב! כל מה שעשית ועושה, הרב ארוין , לא נשכח מאתנו עולים! תודה וכל הכבוד!!! אנחנו אוהבים אותך אנחנו מתפללים בשבילך ומבקשים כל משיכול לעזור לך להיות בריא!!! אתה אוהב חיים ואופטימי, ועדיין יש לנו הרבה עבודה לפנינו! תחכה, הרב ארוין היקר שלנו אנחנו ממש צריכים אותך!!!גע שיש להם משהוא טוב לומר. תודה.
ההלוויה


ללאספק, כלמישהכיראתאותואהבוכיבדאותו אלו כמה מילים שהוא אמר בהלוויה של אבי ואני חושב שהן משקפות את הגישה שלו לחיים. אני מאמין שהם יכולים להביא לנו קצת פרספקטיבה עכשיו - שוב הוא מראה לנו את הדרך קדימה. קדימה היה היה הכוון היחידה שהוא היה הולך. "ניפגש באירועים משמחים בעתיד; אנחנו צריכים לזכור בו זמנית שזה חלק מהחיים. זה חלק מהחיים, וזה חלק מהחיים שאי אפשר להימנע ממנו. ולפיכך, עלינו לנסות לנצל כל יום וליהנות מכל יום. נפיק את המקסימום מכל יום באהבה של הקרובים אלינו, עם החברה שסביבנו, היופי, העננים בשמיים והשמש בשמיים וליהנות מהשעות הטובות נמשכות עד הרגע הבלתי נמנע שלנוכמו כל חייו, הלוויתו שלא הייתה יוצאת דופן. משפחתו הצליחה להראות שם אהבה ולכלול את כולם בתהליך. הם הזכירו לנו את כל הדברים הנפלאים שהם יחד היהו ארוין בירנבאום .המיליםהכי בולטותבזכרוניהן אלו של בת אלה, ושל אחת אחת מהנכדתו. בת אלה הזכירה לנו את אהבתו למוזיקה שהיא חלקה איתו. היא הביאה את המיוחדות הזו לחיים. נכדתו סיפרה על הקשר המיוחד שלה איתו. איך היא ישבה לידו בערבי שבת. שבוע אחד היא לא יכלה להגיע למפגש המשפחתי, היאאמרה לסבה שהוא יצטרך לדמיין אותה שם לידו; את זה הוא הסכים לעשות. כעת היא מגלה שהגיע תורה, לדמייןאת סבה לצדה. זה לא יהיה כל כך קשה, היא מציינת, כי הוא דעג להשאיר לה כל כך הרבה זיכרונות שהיאה קל לזכור אותו. ארוין היה אדם שעשה כל דבר עד הסוף. בכך הוא הצליח איכשהו לחלוק את התלהבותו עם כולם והעניק כוח נוסף ורצון טוב לכל מי שפגש אותו

מילה קצרה על בית הקברות. כפי שעשה במשך כל חייו, גם כאן השיג רבנו את הבלתי אפשרי לכאורה. הוא ברח מהנאצים. הוא התעלה מעל הפיצול הדתי-חילוני בעולם היהודי. אפילו כשנפרדנו ממנו הוא הצליח להימלט מהכללים הבירוקרטיים הבלתי גמישים סביב הקבורה. בעוד משפחתו נשארה בהתרסה בתוך הרוח והחוק של המסורת היהודית עשתה בדיוק מה שהתאים למצבה. רק לאחר ההלוויה הבנתי שהוא בחר להיקבר בבית קברות חלופי המשמש בדרך כלל משפחות עם בעיות בנוגע למעמד ההלכתי של יהדותן. למעשה, למדתי, זו אופציה הפתוחה לכולם, והיא מאפשרת למשפחה להיפרד מיקיריה כראות עיניה. גם ברגעיו האחרונים הראה לנו רבינו אפשרויות חדשות כיצד לחיות בעולם הזה וגם כיצד לעזוב אותו.
המכתבים


אחרי שהוא פרד ממנו, קיבלנו אין סוף של המכתבים מבני הקהילה שהביעו את רגשותיהם. ניסיתי לאסוף כמה שיותר מהמכתבים כדי שכולנו יכלו לחלוק ברגעים אלו. בתקווה שזה ייתן לכל אדם מקום לבטא היבטתם המיוחד אל אישיות הרב-פני של הרב בירנבאום.


הוא היה איש גדול הוא השפע אל כול אדם שפגש אותו דרך ייחודיהוא היה בשנות השמונים לחייו כשפגשנו אותו לראשונה. הוא אפילו נתן הספדים לחברים שנפטרו עד שהיה בשנות התשעים לחייו וכשלא היה מסוגל יותר פיזית לעשות זאת. אחת הברכות הגדולות ביותר מרשה ואני אי פעם קיבלנו. הייתה ההיכרות עם הרב בירנבאום

אני בקושי זוכר פעם הראשונה שראינו את הרב בירנבאום - לפחות, אני חושב שזו הייתה הפעם הראשונה - בארוחת ליל שבת בבית ישראל. זו בטח הייתה השנה (חורף 2010-2011) ששכרנו דירה באופרה הים וכמעט מיד אחר מכןרחשנו את הדירה שלנו בניצה. באותו זמן עוד לא הכרנו כמעט אף אחד בנתניה לכן ולא היה לנו מושג מי הוא היה.בותו זמן עוד לאהכרנו כמאת אף אחד בנתניה לכן ולא היה לנו מושג מי הוא היה. הוא בריך קידוש והמוצאי. הירגשנו את האהבה וההערצה אליו

מכל אחד סביב השולחנות והיה לנו ברור וניכר שהוא אדם מיוחד מאוד. וזה היה הרבה לפני שידענו משהו על החיים המדהימים שהרב בירנבאום כבר ניהל.

הוא המשיך להיות מדהים ומעורר השראה. גם אז, בגיל שרוב האנשים שאנחנו מכירים הוא היה בשנות השמונים לחייו כשפגשנו אותו לראשונה. הוא אפילו נתן הספדים לחברים שנפטרו עד שהיה בשנות התשעים לחייו וכשלא היה מסוגל יותר פיזית לעשות זאת. אחת הברכות הגדולות ביותר מרשה ואני אי פעם קיבלנו. הייתה ההיכרות עם הרב בירנבאום. אני בקושי זוכר פעם הראשונה שראינו את הרב בירנבאום - לפחות, אני חושב שזו הייתה הפעם הראשונה - בארוחת ליל שבת בבית ישראל. זו בטח הייתה השנה (חורף 2010-2011) ששכרנו דירה באופרה הים וכמעט מיד אחר מכן רחשנו את הדירה שלנו בניצה. באותו זמן עוד לא הכרנו כמעט אף אחד בנתניה לכן ולא היה לנו מושג מי הוא היה. בותו זמן עוד לא הכרנו כמאת אף אחד בנתניה לכן ולא היה לנו מושג מי הוא היה. הוא בריך קידוש והמוצאי. הירגשנו את האהבה וההערצה אליו מכל אחד סביב השולחנות והיה לנו ברור וניכר שהוא אדם מיוחד מאוד. וזה היה הרבה לפני שידענו משהו על החיים המדהימים שהרב בירנבאום כבר ניהל. הוא המשיך להיות מדהים ומעורר השראה. גם אז, בגיל שרוב האנשים שאנחנו מכירים רק רוצים ליהנות מ"שנות הזהב" שלהם, הרב בירנבאום הוסיף משמעות לחייו, במיוחד סביב "שערים". הוא הפך את חייהם של כל כך הרבה אנשים אחרים לטובים יותר. והוא היה דוגמה כזו עבורנו ועבור כל כך הרבה אחרים. פעם שמעתי את הרב בירנבאום מדבר על הטיולים שהוא היה לחך עם דוד בן גוריון בשדה בוקר בזן שהילדים שלו היהו קטנים. ומזכיר שלפעמים, כשהם היה הולכים יחד, שלושת בניו היו איתם, משחקים, ורצים בין הרגליים. מבחינתם, הם פשוט יצאו עם אביהם בזמן שהוא הלך לטייל עם איזה איש זקן. הרב בירנבאום העיר שלא היה להם מושג שהם נמצאים בנוכחות אשייות חשובה. במציאות, הם היו בנוכחות שתי אשייות חשובות.


הדסה יקרה,

"המקום ינחים אותך"

מעבר למשמעות הרגילה של המקום, אפשר להוסיף עוד - המקום שמילא בחייו. בדרך זו, אולי מעט נחמה עשויה להימצא דווקא בדבוקה בממדי התהום העצומה והפעורה של אובדנו. הגודל הזה מייצג - כפי שאתה יודע הכי טוב מכולם - חיי גבורה באמת, של האדם האיתן ביותר שפגשתי בחיי. איתן היא אולי לא המילה המדויקת שאני מחפש, אולי למעשה אף מילה או ספר אחד לא יוכל לעשות איתו צדק.

באף אחד אחר לא ראיתי את השילוב הזה של ביטחון עצמי וענווה. הוא לא רק האמין שאדם אחד יכול לעשות שינוי, הוא הוכיח את זה, עם עוצמה פנימית מדהימה ויכולת להזיז הרים, אלא תמיד בעדינות שמתנגדת לכוח.

אני מצטער מאוד שכיוון שאני חולה בקורונה פספסתי את ההלוויה, ששמעתי יפה והולם, ולא יכול לבוא לתנחומי. קרה שהייתי צריך לדבר בדחיפות עם מישהו שהיה שם, וכשלא הצלחתי להשיג אותו, התקשרתי לבית העלמין ושאלתי אם הסתיימה הלוויתו של הרב בירנבאום. רַב? שאל האיש. "לא קוברים כאן רבנים". אבל כמובן, הוא היה הרבה יותר מרב. עד הסוף, הוא היה איתן באמונותיו ומסוגל לפתור בעיות לפני שהן התעוררו באלגנטיות הרבה מעבר לזה שבהישג ידם של בני תמותה בלבד.

הוא נתן דוגמה נוצצת לכולנו.

יהי זכרו לברכה, לעד.

הטוב ביותר

דבי טובי והמשפחה
להדסה, איתן, ליאל ודני ומשפחתכם אנו לא יכולים להתחיל לתאר את אובדנכם בלכתו של הרב ארוין , אדם מדהים, ואין לנו מילים. אנו שולחים תנחומינו ואהבתנו לכולכם. אנחנו חושבים עליכם כל העת. רחל קרופניק וכל משפחתה


הדסה וכל משפחת בירנבאום

ברוך דיין האמת. קבלו את תנחומינו הכנים. יהי זכרו ברוך. השפעתו עלינו תחיה לנצח
הדסה וכל משפחת בירנבאום ברוך דיין האמת. קבלו את תנחומינו הכנים. יהי זכרו ברוך. השפעתו עלינו תחיה לנצח.

כל כך צר לי, אהבתי מאוד את הרב ארוין , למרות שלא הרבתי להשתתף בתפילות בבת הכנסת או בפעילויות קהילתיות. ארוין היה קרוב לליבי ותמיד הרגשתי שליבו התמלא שמחה כאשר ראה אותי. החיוך והחיבוק, הקול הרך וההתעניינות האמתית יישארו אתי תמיד. ארוין היקר, חסרונך כה נוכח. הדסה היקרה ילדים ונכדים, קבלו את כל האמפטיה על אובדן איש אשר היה כבוד גדול לחיות בקרבתו.


לפעמים אקסימורון מאוד הגיוני: "חסרונך כה נוכח"


הרב ארוין בירבאום לימד אותנו לאהוב אנשים ולראות בכל אחד אדם מיוחד. הוא לימד אותנו איך להרגיש יותר טוב כלפי עצמנו. הוא גרם לכל דוברי הרוסית להרגיש רצויים ונחוצים בהגיענו לבית ישראל ושערים בנתניה וישראל היא הבית שלנו. תמיד נזכור אותו באהבה גדולה.


קלודיה חנקיןאובדן לעולם כולו. הוא היה אחד מגדולי הדור שהולך ונעלם. היה לי הכבוד להכיר אותו ולהרגיש את השפעתו. יהי זכרו ברוך גם בעתיד ולתמיד

תנחומים כנים לכל משפחת בירנבאום – הקהילה שלנו איבדה אייקון אמיתי. נאחז בזיכרונות טובים תמיד. יהי זכרו ברוך


זכרו ימשיך ללוות אותנו ולהאיר לנו למרות לכתו מאתנו. אנו מבורכים שנפל בחלקינו להכירו.בקיץ הזה איבדנו חבר יקר, נתניה איבדה חבר יקר, ישראל איבדה שותף והעולם איבד אדם חיובי שראה בחסמים אבני דרך. כמובן כוונתנו לפרופ' הרב ארוין בירנבאום. אנחנו לא מנסים לערוך רשימה של כל הישגיו אלא על מנת להיזכר במה ששמנו לב לגביו. כפי שאחד מבניו דני בירנבאום סיכם: אביו ראה חשיבות עליונה במשפחה, בישראל ובמוזיקה.סוזאן ואני עלינו לישראל בדצמבר 2009 וחיפשנובית כנסת מסורתי. בני סלטסקי קיבל אותנו בזרועות פתוחים. נאמר לנו שיש רב אבל הוא צפוי לעזוב בקרוב. הצטרפנו לתפילות והתחלנו להכיר את חברי הקהילה, שלכולם סיפורים מדהימים ברקע.בסתיו 2010 זכינו לתפילה נהדרת בהובלת הרב בירנבאום. נהנינו מאוד מדברי התורה שלו. תמיד התלהב ואהב לשיר.סיימנו אולפן ושמענו על טיולים שהוא ארגן בערך פעם בחודש מנתניה. כמחצית מהאוטובוס היה מלא בעולים מרוסיה והחצי השני מעולים דוברי אנגלית מארה"ב, דרום אפריקה ואנגליה. הדסה, אשתו של ארוין , איתן, בנו הבכור ומדריך טיולים, ואינה המתרגמת לרוסית תרמו רבות להצלחת הטיולים. ביקרנו בכל כך הרבה מקומות מעניינים בארץ ואפילו ביהודה והשומרון. תמיד שרנו בדרך חזרה ולפעמים סילביה קרוגר ניגנה בהרמוניקה


אחרי כמה שנים הייתי נשיא הקהילה. הרב בירנבאום עזר לי להבין את הרקע של קבוצת דוברי הרוסית. הם השתתפו


בתפילות ולאחר שהתורה הוחזרה לארון הם פרשו לשמוע את בתיה גולדברג נותנת דבר תורה שהוכן ע"י הרב בירנבאום ולאחר מכן הצטרפו לקידוש עם מוזיקה מלבלבת

לבת ישראל אין רב מאז 2010. כולם

התייחסו לרב בירנבאום כממשיך כרב הקהילה. הוא הוביל תפילות באנגלית, עברית ורוסית. הוא הנהיג בסוכות, חנוכה, פורים ועוד חגים. תמיד היה לט חיוך ענק. הוא גם הצטרף לפסטיבל מוזיקה קלאסית באילת מדי שנה באוטובוס מלא חברי הקהילה.


אני לא מנסה להזכיר את כל מה שעשה הרב במהלך בחייו. השפעתו על העולים הרוסים בנתניה הייתה בלתי ניתנת לתיאור. הצגתי בפני ארגון נפש בנפש, ארגון עולים בצפון אמריקה, את מועמדותו לאדם מצטיין מארה"ב שתרם רבות לישראל. הוא התקבל אך לא זכה. התאכזבתי מאוד.

הוא היה בשנות השמונים לחייו כשפגשנו אותו לראשונה. הוא אפילו נתן הספדים לחברים שנפטרו עד שהיה בשנות התשעים לחייו כשלא היה מסוגל יותר פיזית לעשות זאת.

בזמן הקצר מאז פטירתו, אנו עדיין מצפים לראותו נכנס בשבת ומברך את כולם. זה היה כמו להסתכל על את החלילן. אנחנו מתגעגעים אליו מכל כך הרבה סיבות אבל מרגישים את הנוכחות שלו בכל מקום. ב-5.9 ערך שערים את קונצרט הצהריים השבועי הראשון של העונה: הלוקיישן היה מלא עד אפס מקום. נוכחותו של הרב הורגשה במשך כל השעה.

אנחנו מתגעגעים אליו כל כך וכל כך שמחים שאנחנו יכולים להיות בין כל כך הרבה שיכולים לומר שהכרנו בן אדם כל כך מדהים.

האווי גודמןכל כך צר לי, אהבתי מאוד את הרב ארוין , למרות שלא הרבתי להשתתף בתפילות בבת הכנסת או בפעילויות קהילתיות. ארוין היה קרוב לליבי ותמיד הרגשתי שליבו התמלא שמחה כאשר ראה אותי. החיוך והחיבוק, הקול הרך וההתעניינות האמתית יישארו אתי תמיד. ארוין היקר, חסרונך כה נוכח. הדסה היקרה ילדים ונכדים, קבלו את כל האמפטיה על אובדן איש אשר היה כבוד גדול לחיות בקרבתו.אני תמיד נזכר בספרו המצוין של צ'ארלס קראתהמר "דברים חשובים". הרב בירנבאום הקדיש את חייו לדברים שחשובים. חייו היו באמת משמעותיים.

השלושים
חודש לאחר ההלוויה התאספו משפחה וחברים ליד הקבר. סוף החודש הראשון של תקופת האבל מסמן שלב חדש בהשתחררות האבלים. ברוח זו, המשפחה דיברה על אובדן. החוזק והכבוד, היה מורגש טווח כל הטקס שיקף שיקף ההשפעה החיובי של ארוין בינרנבום על משפחתו ועל הסובבים אותו. הם מחווה למנהיגנו. לאורך כל הטקס הרגשנו את ההשפעה החיובית שלו על הסובבים אותו

בברכות לראש השנה

מאת דבי עפרון


חברים יקרים

כמה אנחנו שמחים שבערב ראש השנה תשפ"ג אנחנו יכולים לאמר שהחיים חוזרים למסלולם לאחר גל אחר גל של קורונה, אומיקרון ואפילו אבעבועות קוף – טרמינולוגיה שלא חלמנו שנכיר לפני שפרצה המגפה. כעת אנו יכולים להיפגש פנים אל פנים וכבר תכננו כמה מפגשים חברתיים. הראשון התקיים ב 25 באוגוסט עם להיטי שנות ה 60, 70 ו 80. לפנינו ישנם קידושים מיוחדים, קבלות שבת וכאשר שבת תצא בשעה יותר מוקדמת נחזור לתוכניות חוויות הבדלה. בנוסף, יש לנו בתוכנית אושפיזין בסוכה, יריד אומנים ובזאר, מסיבת חנוכה וסדרת הרצאות.

במקביל, כל בית ישראל הרכין את ראשו שקבלנו את הבשורה המרה על לכתו של הרב פרופ' ארוין בירנבאום. אנחנו תקוה שכל העצב הרב בליבנו והתנחומים ששטפו אותנו יהוו עידוד להדסה היקרה וכל משפחתה הנהדרת. לכל אחד ואחת מאתנו כל כך הרבה זיכרונות של האדם המיוחד במינו, מורה דרך ומנהיג לתפארת. הידע העצום שלו, אהבתו לזולת, מי שתמיד אפשר היה לפנות אליו בכל עניין בקלות, יישאר בליבנו לעד.

בואו להתפלל שכל המגפות מאחורינו, למרות ההזהרות על מה שצפוי לנו בחורף הקרוב. בואו נסתכל על חודש חגי תשרי בציפייה שיתרחשו רק דברים טובים. בואו נהיה אופטימיים ונאחל אחד לשני שנה טובה ומבורכת, שנה של אושר, שגשוג ובריאות.
צפייה 10 תגובות
bottom of page