top of page
  • Naomi Levin

עלון בית ישראל שבועות 2022

עודכן: 2 ביוני 2022

מכתב מהנשיא:


אנחנו מתחילים לפרוחאני מרגיש שאנחנו מתחילים לפרחה. גם אתם חשים בזה? במהלך החורף הרגשתי מאוד מדוכא לגבי עתיד בית ישראל. אבל כמו שאומרים, הרגע האפל ביותר בא לקראת השחר. דבר אחד שעדד אותי והתחיל לשבור הדיכאון היתה המחויבות שלנו לחגוג פעם בחודש לערב קבלת שבת יחד. התחלנו במאי. המחויבות שלנו לחגוג ערב שבת יחד פעם בחודש הוא נועד להיות הזדמנות להתפלל, לשוחח, ולהנות כקהילה.

זה גם נועד להיות להיות פעולה משותפת. אז מי שרוצה לקחת חלק חזנות או כול דבר אחר מוזמן. אני חושב שזה מוסיף את תחושת הקהילה שלנו.

קבלת שבת הקהילתי הבאה תהיה 17 ביוני ובהשתתפות חזן יואל לוין

קבלת שבת לאחר מכן תהיה 15 ביולי לכבוד אחד מחברינו. תוכל למצוא מידע נוסף באתר שלנו. זו תהיה עוד שבת מרתקת.

בעתיד ניפגש בקביעות אחת לחודש קבלת שבת קהילתי. יש עוד דברים שאני מרגיש חיובי לגביהם. אבל זה לפעם אחרת.


בקרוב:שואה ותקומה:


סדרה של שלוש הרצאות:


סדרה של שלוש הרצאות:

מאפר לגאולה - סיפורם של שורדי השואה ומחנות העקורים אחרי השואה
הוריה כמו רוב השורדים חיפשו דרך לעזוב את אירופה השפוגה בדם ולבנות חיים חדשיים וחופשיים. שושנה תספר את סיפורם ואת תפקידים של המחנות סיפורה של מחנה פרנוואלד המקום שבו היא נולדה וחייה עם משפחתה עד אוגוסט 1949. מחנה פרנוואלד פעלה עד 1957 (יותר מכל מחנה אחרת). ב2013 קבוצה של גרמנים מקומיים ייסדה את עמותת הבאדהאוס בכדי לשפץ את מבנה בית המרחץ/המקווה עוד מימי פרנוואלד ולבנות מוזיאום לספר את סיפורם של כל הגיבורים שעברו דרך שעריה לחיים מחודשיםסדרת סרטים דוקומנטריים:


יש לנו תוכנית מתמשכת שמקרינה סרטים תיעודיים היסטוריים במגוון רחב של נושאים מעניינים. אנא בדוק באתר האינטרנט שלנו לפרטים.

Trivial Pursuit


ביום שלישי אחד בחודש אנחנו משחקים Trivial Pursuit על זום. זה ערב של כיף. אנו מזמינים את כולם להצטרף. בדוק באתר לפרטים.בני מצווה:


דבורה שאלתיאל


שבת 4 ביוני,


בשבת הרביעי ביוני נחגוג את טקס בת המצווה של דבי שאלתיאל . לאחר התפילה כל הכהל מוזמנת לארוחת צהריים בחסות דבורה.ליאור פרידמן:

שבת 2 ביולי,

ליאור יחגוג את הגעת לגיל מצוות. תקיים לכבודו קידוש עם כיבוד קל לכבודו.שבועות: יום ראשון 5 ביולי,


תפילה עוגת גבינה ותורה

שבועות: יום ראשון 5

ביולי,


תפילה עוגת גבינה ותורה

חג שבועות בדרך! אנו חוגגים את קבלת התורה וסיום קציר, יהודים מסורתיים לומדים את התורה ונהנים מאכילת עוגת גבינה. אנחנו בבית ישראל לא נתאכזב. נאכל עוגת גבינה ונקיים מפגש תורני משעשע וקצר, שאני מבטיח שישאיר לכם מידע חדש וחומר למחשבה.יום שישי 17 ביוני:

י

ואל לוין יצטרף אלינו ב-17 ביוני לקבלת שבת ולארוחת ערב קלה.

יואל אדם דינמי שלומד בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר. בעל ניסיון רב וידע עשיר ודובר מספר שפות, יואל כיום עובד בסטג' בקהילת מגן אברהם בעומר. הוא יצטרף אלינו לתפילת שבת. לאחר התפילה נקיים קידוש וארוחה קלה. זה הזדמנות שלנו להכיר אותו. יאול ומשפחתו מתכננים לעבור לגור בנתניה בקרוב. יואל חזן שינהל תפילה אצלנו בראש השנה ויום הכיפורים השנה. תתפסו הזדמנות להכיר אותו ולברך אותו. אנו בוחנים את האפשרות שהוא יכל לעבוד עם הקהילה שלנו בעתיד.

הצטרפו אלינו והפגינו את הערכתכם, כמו גם לנצל את ההזדמנות כדי ליהנות ולפרוח בחברת חברים.

אנו מבקשים מהבאים לתרום 40 שקלים כל אחד לסייע בקיזוז עלות האוכל. לא נוכל לקבל תשלום בשבת. נא להירשם ולשלם מראש באינטרנט או במשרד.
שבת 25 ביוני,

קידוש לכבוד ילדי הקיץ! כל מי שנולד בקיץ ורוצה להשתתף אנא תצרו קשר עם שרה או נעמי.

שבת 9 ביולי:

קידוש לכבוד אהרון קריזר:


ב-6.6 קידוש לכבוד אהרון קריזר. אהרון לוקח אחריות לתחזוקת בית הכנסת שלנו על עצמו. בכל פעם שאני נכנסת, לבניין, הוא עסוק בלתקן משהו. הדברים הקטנים שאיש לא שם לב אליהם אבל בלעדיהם אי אפשר לתקיים. הוא החליף את האורות בנורות נמוכות אנרגיה וחסך לבית הכנסת אלפי שקלים. הוא חיבר את ה-Wi-Fi בכל קומות הבניין. בכל פעם שאני נכנסת לבניין, הוא מתקן משהו. פעם זו המגירה במטבח, בפעם הבאה אריח רופף על הקיר או ברז שבור. אם זה שבור הוא תיקן אותו! לא רק שהוא מתקן דברים, הוא גם עושה מיליון וחצי מטלות אחרות. יתכן

שהוא יסדר את השולחנות לאירוע הזה. והוא ורעייתו אירית נשארים אחרי השירותים עד תום כל אחד מסיים לדבר כדי לוודא שאף אחד לא ננעל בבית הכנסת ובנין סגורות כהלכה. אין סוף לדברים הנפלאים שאהרון עושה. על כל הדברים האלה, אנחנו באמת מודים.

יום שישי, 15 ביולי:

ערב לכבוד לארי:ביום שישי, 15 ביולי, נכבד את לארי הפנר, המנהיג שלנו, שתמיד מוכן עם חייוח לכל דבר. הוא איתנו כנשיא כבר כמעט שנתיים. בתקופה זה הוא הצליח לארגן את הקהילה שלנו לחלק משרות, לגרום לכולנו להיות מעורבים ופיעילם, לעבוד יחד. הוא גם בירך אותנו באישיותו העליזה. הוא גם הצליח לנווט אותנו דרך סערת ה-COVID. על כל הדברים האלה, אנחנו מודים לו. הצטרפו אלינו והפגינו את הערכתכם, כמו גם לנצל את ההזדמנות כדי ליהנות ולפרוח בחברת חברים.

אנו מבקשים מהבאים לתרום 40 שקלים כל אחד לסייע בקיזוז עלות האוכל. לא נוכל לקבל תשלום בשבת. נא להירשם ולשלם מראש באינטרנט או במשרד.מאמרים ומכתבים:בית הכנסת הנגיש שלי!

דבורה והוני שאלתיאל:זה היה פורים וכרגיל, הוני ואני הלכנו לבית הכנסת! הוני היא כלבה הנחייה שלי. היא מלווה אותי ברוב המקומות והאירועים. הוני היא כלב שירות מאומן וחברתי לעיוורים. היא זוכרת את המקומות אליו אנחנו מגיעים. איך זה בבית הכנסת עם כלב נחייה? באירועים כמו בני מצוות וחגים מרגשים, זה קל לניווט. כשהאני ואני מגיעים לבית הכנסת, אנחנו יכולים לבחיר להשתמש במעקה כדי לעלות את שלוש המדרגות או לעלות ברמפה הממוקמת ממש מימין למדרגות. ידית הדלת ממוקמת בנוחות לאחיזה קלה. לפעמים אני שומעת כשהדלת נפתחת ונסגרת. כשאנחנו נכנסים חברי הקהילה וחברים שלחים ברכה מילולית ויחד אם הברכה לרוב הם גם אומרים לי את שמם. זה עוזר לי לשייך שם לקול. הרבה פעמים שואלים אותי אם אני צריכה עזרה בהגעה ליעד שלי. אני מאוד מעריכה את זה כי לפעמים אני מרגישה פחות מ-100 אחוז. לאחר מכן אני נותנת להוני את הפקודה לאתר את המעלית.


המעלית משמשת כציוד נגיש חשוב עבור אנשים עם בעיות ניידות. זה מועיל גם להוני וגם לי.

הוני מנחה אותי דרך הדלת ואל מושבי בבית הכנסת. לפעמים אני מסירה את הרתמה שלה. היא שוכבת בשקט ליד הרגליים שלי. ניתן לזהות בקלות את הכלבה שלי אם אתה מצפה לה. אם אתה לא מצפה לה, לעולם לא תדע שהיא שם.

היא מותרת במסדות בשל הדרכות הנרחבות שלה, וגם בגלל לחיסונים ולבריאות הנדרישות לכלבי הנחייה .

כשאנחנו עושים את דרכנו לאולם החברתי אחרי קבלת שבת תפילות בשבת בבוקר יתקרבו אנשים, מברכים אותנו, הם אמרים את שמם ושואלים אם זה בסדר ללטף את הוני. לפעמים אני מבקש שנייה לשחרר את ידית הרתמה שלה תוך כדי אוחזת בהרצועה של. זה מאפשר לה לדעת שהיא יכולה להירגע ולתרענן . כשאני תופסת את הידית היא יודעת שהגיע הזמן לעבוד ונדרש תשומת לבה המלא.

מחשבותיי ותחושותיי האישיות הן שמתן נגישות זו מצווה גדולה! בית ישראל מוציאה גם את ההצהרה כי "אנשים בלי יכולות שונות מתקבלת בברכה ומקובלת".

כל אדם בעל "יכולת שונה" מנהל את חייו לפי יכולתם וכוחם.

בית הכנסת בית ישראל מסורטי סיפק עבורי הזדמנות לתפלל עם קהלל ולתרום לקהילה שלנו. תודה רבה לקהילת בית ישראל על תומכתם באנשים עם מוגבלות.

דבי והוני שאלתיאלמעגל נשים פיעילויות

חברים יקרים

האביב הגיע ואנחנו לקראת חג השבועות עם חדשות נהדרות בכמה חזיתות!

נראה שאנחנו יוצאים סוף סוף ממגפת COVID שהגבילה את חיינו כל כך הרבה בשנתיים האחרונות וכבר עשינו תוכניות על איך לחגוג את החזרה לשגרה עם אנרגיות מחודשות.

קודם כל, אנחנו רוצים להודות למעוזי הקהילה שלנו על כל העבודה הקשה והמסירות שלהם עם סדרה של קידושים לכבודם. אני בטוחה שכולכם תרצו להצטרף אלינו. אתם יכולים לראות בעלון זה את התאריכים שקבענו עד כה. סמנו אותם ביומן ושימו לב לעוד עדכונים שיבואו. בנוסף, יש לנו חברים רבים שחוגגים את ימי ההולדת שלהם בקיץ וזו סיבה נוספת לחגוג. יש לנו אפילו כמה חברים חדשים שאנו מקבלים בחום ומצפים להוסיף חברים חדשים נוספים ככל שהשנה מתקדמת.

החזן ותלמיד הרבנות יואל לוין ומשפחתו מגיעים ב-17 ביוני לסוף השבוע ונערוך קבלת שבת מיוחדת להכרות. אנו נרגשים לדווח שהם מתכננים לבוא לגור בנתניה ואנו מצפים לקבלם בקהילה שלנו.

כפי שאתם רואים, הכל כבר קורה. יהיה כל כך נחמד להתראות שוב יחד בשבועות הבאים. אני בטוחה שתעשו הכל על מנת להשתתף במפגשים שתכננן.

נתראה בקרוב

דבי עפרון
 


GENERAL FUND

Donation by To/In honor of

Helen Brawer - Jan Gaines 90th birthday

Rita Green - Jan Gaines 90th birthday

Rita Green - In loving memory of Millie Kaporovsky ז"ל

Larry & Shirley Hepner - Rachel Krupnik, in appreciation of all her work for Bet Israel

Larry & Shirley Hepner - In loving memory of Millie Kaporovsky ז"ל

Philip Margolis - In honor of Bet Israel

Myrna & Don Silverberg - Jan Gaines 90th birthday

Marsha & Alan Stein - Jan Gaines 90th birthday


YAHRZEITS

Donation by In memory of

Helen Brawer - Father, Peter Spewak ז"ל

Stephen Kliner - Father, Hyman חיים נתן בן שלמה ז"ל

Richard Plager - In honor of Bet Israel

Marsha Stein - Father, Abraham Polonsky ז"ל

Esti Yardeni - Elimelech Neuman ז"ל


KIDDUSHIM

Jan Gaines – celebrating my 90th birthday (lunch)


­MAHJONGG GROUP DONATIONS


HADASSA’S HEBREW CLASS DONATIONSMarsha & Alan Stein Mo Harvey Edith & Baruch Maor Bob & Beth Footlik

Debbie Efron Jan Gaines
 


מעגל נשים פיעילויות

אירועים בזמן האחרון:


יום העצמאות:


מכיוון שיום העצמאות חל ביום שישי השנה, החלטנו להאריך את החגיגה עד השבת. התחלנו עם קבלת שבת וארוע הגיגי. זה היה גם לכבודה של רייצ'ל, שניהלה את ועדת הדת לבדה והעבירה אותנו לשנתיים הלא פשותים של COVID. היא עשתה זאת באנרגיה בלתי נגמרת ותמיד עם החיוך החמה שלה על פניה. המסירות והרוח שלה הם דוגמה לסוג המסירות שהשקיעו מייסדי ישראל בהקמת המדינה. יש לנו מזל והכבוד לכלל אותה בקהילה שלנו.

לכולם היה ערב כל כך נפלא שהחלטנו לנסות להפעיל אירועים דומים על בסיס קבוע. תציינו בעלון זה שקבלת השבת הבאה בפריסה חגיגית תהיה ב-7 ביוני. אני מצפה לראות את כולם שם ולפגוש את יואל לוין. נא לשמור את התאריך.יריד אומנים

באפריל, קיימנו את יריד האומנים השני שלנו. הראשון היה מאוד כיף והשני היה אפילו אד יותר כיף.

היו לנו יותר קונים. אני חושבת שזה נבע מפרסום טוב יותר כולל תליית פליירים נוספים.

היו לנו כמה מוכרי תכשיטים, אחד מהם מכר לי זוג עגילים יפהפיים. היה גם גברת מקסימה שמכינה כל מיני חפצים, ואישה שמכינה כרטיסים ברכה בעבודת יד שהם ממש מהממים. אני בטוחה שיהיו לנו יותר ירידי אומנים בעתיד.דיאטות ים-תיכונית והאזורים הכחולים


במאי, הייתה לנו תוכנית משותפת מקסימה עם אחיותינו בפלורידה. דנו בתזונה הים תיכונית ובאזורים הכחולים, שהם האזורים בעולם שבהם האנשים חיים הכי הרבה זמן. לאחר התוכנית המשותפת, שכללה סרטון על הים התיכון וכמה מתכונים . היה גם הרצאה על אוכל הים תיכוני ודיאטת האזורי הכחול. לאחר הזום המשותף האחיות בפלורידה הכינו חומוס. משתתפי הזום הצטרפו לקישור חדש שבו קיימנו דיון פתוח עם דניאל סוקולוב אדם שחי כמה מהאזורים הכחולים במשך שמונה שנים.

היו לו הרבה תובנות מעניינות. לכל אחד בשיחה היו מחשבות, רעיונות והערות מעניינות שתרמו לשיח. בסופו של דבר כולם נהנו ויצאו עם חומר למחשבה. כל השיחה הייתה ממש מהנה. אנו מקווים לחקור כיצד לנהל אירועים דומים בעתיד.


סיור וירטואלי בקיסריה:
במרץ, מעגל הנשים שלנו וליגת הנשים של טמפל אמנו-אל בפלורידה זכו לסיור וירטואלי באמת מעניין בקיסריה.

זו הייתה הזדמנות ייחודית עבור אנשים לראות את העיר מבלי ממש לטייל לשם. הסרטון נעשה על ידי בוורלי גודמן-טשרנוב, שהיא בתה של סוזי והוואי גודמן. בוורלי היא מדען מהשורה הראשונה המתמחה בארכיאולוגיה תת-ימית. יש לה גם אישיות נוצצת וחוש הומור מקסים שאנחנו הרגשנו בסרטון. אנחנו יכולים לראות בבירור שהיא ירשה יותר מסתם גובה פיזי מהוריה. במהלך הסיור למדנו רבות על ההיסטוריה והארכיאולוגיה של קיסריה. בנוסף, זכינו לראות נופים יפים ואתרים ארכיאולוגיים שצולמו עבורנו. קיבלנו הרבה משוב חיובי ממשתתפי האירוע הזה.חיפוש חיים אינטליגנטיים ביקום:


בחודש שעבר התייחסה שרה, האסטרונומית המקומית שלנו, לשאלה: "האם יש חיים בחלל?" זה מעלה את השאלה, "האם יש חיים אנטליגנטיים בכדור הארץ" (אל זה לא נגענו) הייתה הרצאה מרתקת על נושא מרתק. אמנם לא ניתנה תשובה חד משמעית. אבל אני יכול להעיד על העובדה שהמשתתפים עזבו יותר אינטליגנטים משהגיעו.


20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Our dearest beloved Rabbi Ervin Birnbaum is no more

Yes the inevitable and yet unimaginable has become a reality. Rabbi Birnbaum has passed away and was buried on Monday evening 25 of July 2022. He was one of those rare people who sparkled with the lov

יום ירושלים

"והנצח – זו ירושלים" יום ירושלים חל ביום כ"ח באייר או סמוך לתאריך זה. בכ"ח באייר תשכ"ז, בקרבות על ירושלים במלחמת ששת הימים, שוחררה העיר המזרחית משלטון ירדן ועברה לריבונות ישראלית. יום או יומיים לפני

Comments


bottom of page